Yellow Horse to zespół nawiązujący klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album Lost Trail łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady. 

Zespół powstał w 2016 roku w Strzyżowie (woj. podkarpackie).    W swoim dorobku fonograficznym posiada EP-kę „My Littel Girl” oraz debiutancką płytę „Lost Trail” z 2018 roku, która dotarła do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2018. Zdobywając m.in nagrodę Polskiego Radia Rzeszów "Werbel 2018" na najlepszy album roku. Aktualnie Yellow Horse wydaje koncertową płytę DVD „Live”, która została nagrany podczas występu w studiu koncertowym im. Budki Suflera w Polskim Radiu Lublin oraz kolejny teledysk tym razem do utworu "Sanayka Stories".  

Zespół na koncertach występuje w dwóch odsłonach. Akustycznie w mniejszym składzie 4 - osobowym oraz elektrycznie w większym  6 - osobowym.

 

Skład zespołu: 

Paweł Soja - bas/wokal 

Dominik Cynar - gitary

Mateusz Krupiński - instrumenty perkusyjne 

Robert Ziobro - perkusja 

oraz

Mariusz Belcer - gitara akustyczna

Jerzy Hajduk - flet